Vivien JUHÁSZOVÁ a Chantal ŠKAMLOVÁ,majsterky Európy vo štvorhre do 16 rokov
Vivien JUHÁSZOVÁ a Chantal ŠKAMLOVÁ,majsterky Európy vo štvorhre do 16 rokov

Šestnásťroční zbierali medaily

Z mládežníckych kategórií boli na Slovensku roku 2009 najúspešnejší šestnásťroční. Na svojich vrcholných podujatiach zbierali medaily. Filip Horanský sa stal majstrom Európy v dvojhre do 16 rokov, Vivien Juhászová a Chantal Škamlová vyhrali na kontinentálnom šampionáte v konkurencii hráčok do 16 rokov vo štvorhre. Chlapci do 16 rokov na ME družstiev získali bronz a po viacročnej slovenskej absencii postúpili na MS do Mexika.

Tam, žiaľ, nenastúpili v najsilnejšom zložení a obsadili desiate miesto. Mimoriadny individuálny výsledok – okrem zisku titulu majstra Európy – dosiahol Horanský na Roland  Garros. Na parížskej antuke sa vo svojej premiére prebojoval v juniorskej dvojhre až do štvrťfinále. Najlepší slovenský junior je 25. v rebríčku ITF, ale z hráčov ročníka narodenia 1993 je druhý na svete! Veľmi úspešné boli roku 2009 v tímovej súťaži slovenské dievčatá. Trio Čepelová,Škamlová,  Juhászová získalo striebro na ME a bronz na MS. Košičanka Jana Čepelová výborne rozbehla sezónu na juhoamerickom turné a skvelý rok zavŕšila na US Open, kde bola vo štvrťfinále juniorskej dvojhry a po boku Škamlovej v semifinále štvorhry. Pätica mladých hráčov Horanský, Kovalík, Čepelová, Škamlová,
Juhászová štartovala roku 2009 od Paríža na všetkých grandslamových turnajov a získala skúsenosti, z ktorých by mala profitovať na Australian Open 2010.