Image001

Lukostrelecký oddiel Slávie Právnik

Lukostrelecký oddiel vznikol pri TJ Slávia PRÁVNIK na VČS TJ v roku 1989. Stálym predsedom oddielu je Ing. Oldřich BAGAR, ktorý je súčasne aktívnym rozhodcom lukostreľby a trénerom oddielu. (mobil – 0908578175).

Počas existencie oddielu v ňom pôsobili tréner Mgr. Ján BEREŠ a rozhodcovia JUDr. Jozef BEREŠ, Ing. Miloš KREMEŇ a Marta ŠTEFÁNKOVÁ, ktorá v oddiele pracuje aj v súčasnosti.

Za dobu svojho pôsobenia športovci oddielu (do 31.10.2010) získali spolu 202 medailí z MSR, z toho 62 zlatých, 79 strieborných a 61 bronzových. Z toho v súťaži jednotlivcov získali 93 medailí a v súťaži družstiev 109 medailí.

Športovci oddielu získali celkom 28x titul Majster Slovenskej republiky v súťaži jednotlivcov a 34x titul Majster Slovenskej republiky v súťaži družstiev.

Z členskej základne roku 2010 Slovensko reprezentovali v zahraničí Ing. Miroslav BOJCÚN v divízii kladkový luk, Martin LAUKO a Martin POLAKOVIČ v divízii olympijský luk.

Najúspešnejší športovci za dobu existencie oddielu:

(podľa počtu medailí z MSR bez rozdielu vekových kategórií)

  • 19 x – Miroslav BOJCÚN – držiteľ 7 titulov Majster SR– 5x jednotlivci, 2x družstva
  • 17 x – Jozef BALÁŽ – držiteľ 7 titulov Majster SR– 2x jednotlivci, 5x družstva
  • 15 x – Oldřich BAGAR –  držiteľ 3 titulov Majster SR v súťaži jednotlivcov
  • 14 x – Pavol PALAJ – držiteľ 6 titulov Majster SR– 2x jednotlivci, 4x družstva
  • 13x – Peter ŠIMKO – držiteľ 5 titulov Majster SR– 1x jednotlivci, 4x družstva
  • 11x – Michal BAGAR–  držiteľ 6 titulov Majster SR– 3x jednotlivci, 3x družstva
  • 10x – Ján BEREŠ – držiteľ 3 titulov Majster SR– 2x jednotlivci, 1x družstva
  • 10x – Bohuslav DEBNÁR– držiteľ 2 titulov Majster SR– 1x jednotlivci, 1x družstva

Súčasní najúspešnejší športovci oddielu lukostreľby – registrovaní v roku 2010

bojcun

Ing. Miroslav BOJCÚN – divízia: kladový luk

Viacnásobný reprezentant SR v kategórii – muž.Ako jednotlivec –  Majster SR v hale – 2009, 3-násobný Majster SR v terčovej – 2008 -2010,Majster SR v terénnej – 2009. Držiteľ 7zlatých,  7strieborných a 5bronzových medailí z MSR.

debnar Ing. Bohuslav DEBNÁR – divízia: kladkový lukReprezentant TJSlávia PRÁVNIK v kategórii – veterán.Majster SR v terénnej – 2005a v súťaži družstiev terčová – 2009. Držiteľ 2 zlatých, 4strieborných a 4bronzových medailí z MSR.
bagar Ing. Oldřich BAGAR – divízia : kladkový lukRozhodca, tréner a predseda oddielu. Ako strelec reprezentant TJv kategórii veterán. Majster SR v terčovej – 2001, 2-násobný Majster SR v terénnej 2000 – 2001. Držiteľ 3 zlatých, 7strieborných a 5bronzových medailí z MSR, Od roku 2010 súťaží v divízii holý luk.
polakovic Martin POLAKOVIČ – divízia: olympijský lukViacnásobný reprezentant SR v kategórii – junior.Držiteľ 5 strieborných medailí z MSR medzi mužmi, z toho 2x v terčovej, 2x v terénnej a 1x v hale.
dzurilla Ing. Pavol DZURILLA – divízia: holý lukReprezentant TJSlávia PRÁVNIK v kategórii – veterán.Majster SR v hale – 2010. Držiteľ 1zlatej a 2bronzových medailí z MSR.

Zoznam registrovaných členov oddielu v Slovenskom lukostreleckom zväze

P.č Priezvisko Meno Telefón
1 BAGAR Oldřich 0908/578175
2 BOJCÚN Miroslav 0903/444372
3 DEBNÁR Bohuslav 0910/992146
4 DZURILLA Pavol 0903/700452
5 GLONČÁK Michal 0948/160581
6 KONTŠEKOVÁ Olga 0903/309725
7 KOVÁČ Peter 0907/473110
8 LAUKO Juraj 0903/826699
9 LAUKO Martin 0911/969035
10 LUČANIČOVÁ Zuzana 0902/636233
11 Oravkin MATEJOVÁ Silvia 0911/998949
12 POLAKOVIČ Martin 0904/842501
13 ŠTEFÁNEK Ján 0904/146428
14 ŠTEFÁNKOVÁ Marta 0907/894192
15 VIDA Peter 0911/023244

Poznámka: V roku 2010 mal  oddiel lukostreľby 5 neregistrovaných členov

(nezúčastňovali sa súťaží).

Prehľad športovcov ocenených FITA odznakmi za dosiahnuté výkony:

  • halová lukostreľba – 18/25m a terčová – 2×70/60m
  • Hala = rok/H,   terčová 2x70m = rok/F a kadeti 2x60m = rok/S
  • **/kadeti za halu strieborné odznaky nedostávajú/
Por. priezvisko meno Luk 500 525/550 550/600 575/650 585/675 595/700
biely čierny modrý červený zlatý purpurový
1 Bojcún Miroslav KL 2007/H 2008/H 2008/H  – 2008/F
2 Debnár Bohuslav KL 2005/H 2006/H
3 Lauko Juraj OL 2007/H
4 Lauko Martin OL 2009/H
5 Polakovič Martin OL 2007/H 2010/H
6 Štefánek Ján KL 2006/H
7 Vida Peter KL 2007/H 2009/H

Terčová lukostreľba –  dospelí/kadeti – zostava FITA

por. Priezvisko Meno luk 1000 1100 1200 1300 1350 1400
hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda
  na čierné na modré na červené na zlaté na purpur.
1 Bagar Oldřich KL 2000 2001
1 Bagar Oldřich OL 1998
2 Bojcún Miroslav KL 2000 2001 2001 2004 2009
3 Debnár Bohuslav KL 2006 2009
4 Lauko Juraj OL 2006
5 Lauko Martin OL 2009 2009
5 Lauko Martin OL 2008/S 2008/S
6 Polakovič Martin OL 2007
6 Polakovič Martin OL 2006/S 2006/S
7 Vida Peter OL 1995
7 Vida Peter KL 1999 1999